Červen 2008

Přihláška do SONBU č.1

26. června 2008 v 10:40 | Monika Šalková |  SONB
1.Ahojky
2.jak se máš ?
3.co děláš ?
4.tvůj blog ?
5.jak se ti líbí můj blog ?
6.tvůj blog ?
7.Jak se těšíš na prazdniny ?
Pište Piště do komentařu !!!! díkec

Angeliny fotečky

23. června 2008 v 19:57 | Monika Šalková |  Angelina Jolie

http://img206.imageshack.us/img206/4694/gg072gq1.jpghttp://img406.imageshack.us/img406/1701/gg073wi6.jpg

Životopis Angeliny

23. června 2008 v 19:48 | Monika Šalková |  Angelina Jolie

Angelina Jolie

Herečka

Datum narození: 04.06. 1975 (33 let) Místo narození: Los Angeles, California, USA Znamení: Blíženci

Životopis:
Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones. Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta

Bleskovka č.1

17. června 2008 v 20:23 | Monika Šalková |  Bleskovky
Jak se jmenuješ?
Kolik ti je let?
Jakou mášprávě náladu?
Co děláš?
Máš doma nějaké zvíře?

hilary a její písničky

12. června 2008 v 14:54 | Monika Šalková |  Hilary Duff
Wake up
So yesterday
Stranger
With Love
Beat of My Heart
Come Clean
Fly
Why not
Anywhere but here
Santa Claus Lane
včechny jsou strašně pěkny ráda je poslouchám =)

hilary- písničky a ukázky s její filmů

12. června 2008 v 14:28 | Monika Šalková |  Hilary Duff
ukázky s moderní popelky velice krásny
s Italskych prazdin uplně suprovíííí =)
a tady ukázky jak ten film Italské prazdiny vypadá
s Nikdy to nevzdávej taky suproví film
a tady ukázky s nikdy to nevzdávej
holky v balíku

Peter Pan

9. června 2008 v 20:28 | Monika Šalková |  Filmy
Peter Pan

Žáner: dobrodržný/rodinný/akcia
Minutáž: 117 minut
Krajina: USA
Rok výroby: 2003
Obsadenie: Jason Isaacs, Jeremy Sumpter/Peter Pan, Rachel Hurd-Wood, Lynn Redgrave, Richard Briers
Réžia: P.J.Hogan

V starém domě uprostřed Londýna je malá Wendy Darlingová každou noc svojim bratům čarovné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a o hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Deti se sami stanou hrdinami ješte větších dobrodružství, jednoho dne do planety Země vletí Peter Pan a zavede je rozzářenou nočnou oblohou až do Země - Nezemě, kde neplatí žádná pravidla dospělých. Hraná verze známého příběhu plná speciálních efektů.
http://www.bbc.co.uk/nottingham/features/2003/12/images/peter_pan_180.jpg
http://www.thewallpapers.org/wallpapers/4/486/thumb/200_Peter_Pan-002.jpg
http://thecia.com.au/reviews/p/images/peter-pan-2004-2.jpg
http://thecia.com.au/reviews/p/images/peter-pan-2004-3.jpg

Žába k zulíbání

9. června 2008 v 20:27 | Monika Šalková |  Filmy

Žába k zulíbání - The Hot Chick
Jessica Spencer je přesvědčena o tom, že má dokonalý život. Je nejatraktivnější a nejpopulárnější dívkou na střední škole, kapitánkou týmu roztleskávaček a schází se s hráčem fotbalového mužstva, o kterém mohou ostatní dívky jenom snít. Když se ale jeden den probudí v těle třicetiletého muže (Rob Schneider), obrátí se její život naruby. Sama brzy zjistí, že pro dívku, která se potřebuje bez přestání holit, není jednoduché stavět na vzhledu. A ještě předtím, než začne hledat způsob, jak se vrátit do své původní podoby, musí vyhrát soutěž roztleskávaček, absolvovat školní ples a získat zpět svého přítele - a to vše v kůži dospělého muže. Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick)Žába k zulíbání (The Hot Chick) Žába k zulíbání (The Hot Chick) Žába k zulíbání (The Hot Chick) Žába k zulíbání (The Hot Chick)

3:15 zemřeš

9. června 2008 v 20:26 | Monika Šalková |  Filmy

3:15 zemřeš

3:15 zemřešMladá rodinka se nově stěhuje do starého domu, který je až podezřele pěkný na to, jak je levný. V čem je tedy háček? Před rokem se zde odehrála neobvyklá událost. Mladý Ronald DeFeo tehdy vyvraždil celou svou rodinu - rodiče a čtuři sourozence. Potom tvrdil, že ho k tomu donutily hlasy v domě.
3:15 zemřešNově příchozí rodinka se tím nijak neznepokojuje a vidina pěkného bydlení za rozumnou cenu je zaslepuje i po té, co se jim začínají dít neobvyklé věci. Na každého člena rodiny působí duchové jinak. Nejmladší dcera vidí holčičku, která je již rok mrtvá a co víc, povídá si s ní. K tomu bez váhání uposlechne, co jí duch řekne. Nejprve vleze bez dovolení na motorový člun, když jí ale musí George a Kathy sundavat ze střechy, přičemž sami málem spadnou, začínají mít starost o její duševní zdraví.
3:15 zemřešDo toho se přidávají rodinné problémy. George není otcem Kathyných dětí a ty si na něho stále nemohou zvyknout a chovají se k němu odměřeně. Starý dům navíc zasáhne George ze všech nejvíc - duchové mu našeptávají, aby chytil a zabil svoji rodinu (doslova "Catch them and kill them")...
3:15 zemřešNa první pohled jde o velmi fousatý námět - starý dům, noví nájemníci, stará tragická událost a duchové. Jde o mnohokrát zpracované téma, což dává filmu automaticky béčkovou nálepku. Rozhodně však nejde o primitivní film založený na lekačkách a otřepaných frázích. I když je námět ohraný, zpracování je zajímavé a musím přiznat, že jsem se docela bál, což je zřejmě hlavní účel hororu.
3:15 zemřešDalší strach se tvůrci snaží nahnat faktem, že je film natočen podle skutečné události, ke které prý došlo v městečku Amityville na Long Islandu v roce 1974. Odtud i anglický název filmu Amityville Horror. Naopak český název 3:15 zemřeš je trochu zavádějící, protože ve 3:15 nikdo nezemře. V celém filmu vlastně nikdo nezemře, když nepočítáme psa. Ve 3:15 se pouze začínají probouzet duchové našeptávači.
A závěr? Netuctově zpracovaný tuctový hororový námět.

O filmu:

3:15 zemřeš
USA, 2005, 90 min
Oficiání web: Amityville Horror
Režie: Andrew Douglas
V hlavních rolích: Ryan Reynolds, Melissa George, Jimmy Bennett, Jesse James, Philip Baker Hall
Najít DVD 3:15 zemřeš na SrovnaniCen.cz.

Nikdy to nevzdávej

9. června 2008 v 20:21 | Monika Šalková |  Filmy
NIKDY TO NEVZDÁVEJ
Dva a půl roku starý film s Hilary Duff, která zpívá a chce se prozpívat ke slávě? Věřte nevěřte, tak moc strašné to zase není.
Není zrovna dvakrát obvyklé, aby k nám přišel do kin film s více jak dvouletým zpožděním. Pokud se tedy nejedná o nějakou uměleckou pecku, která si to zaslouží. To ovšem případ filmu Nikdy to nevzdávej rozhodně není. S dvouletým zpožděním k nám do kin jde totiž snímek, který je zaměřen na dvanáctileté holky, které by se rády v dospělosti staly zpěvačkami. Je to vůbec první titul, který u nás uvede nová distribuční společnost Palace Pictures, a díkybohu se zdá, že jediný vyloženě komerční (čekají nás totiž umělečtější pecky typu Good Night and Good Luck, Děkujeme, že kouříte, TransAmerika, Nejrychlejší indián atd.). Ovšem ačkoliv je cílovým divákem dvanáctiletá slečna, není to tak hrozné...
JÉ A NEZAPOMEŇTE SI VŠIMNOUT ŽE TU HRAJE...OLIVER JAMES!JÉÉÉÉÉ!!!........Jak se dá očekávat, příběh je napěchovaný jedním klišé za druhým. Hlavní postavou je Terri Fletcher (Hilary Duff), která umí zpívat, ale pokud zůstane na malém městě v Texasu, kde bydlí s rodiči a bratrem, nikdy nic nedokáže. Střední školu má úspěšně za sebou a ráda by se dostala na třítýdenní letní hudební školu Bristol-Hillman Conservatory v Los Angeles. Tam se dostávají jen ti nejlepší, tak moc je prestižní. Je tu ovšem jeden velký problém - její otec, Simon (David Keith), ji nehodlá nikam pustit a do nebezpečného Los Angeles už vůbec ne. Když už se Terri pomalu smiřuje se smutným faktem, že bude navěky pomáhat v otcově restauraci jako servírka, stane se rodinné neštěstí, které toho hodně zvrátí. Po tragické nehodě, ve které zemře její bratr Paul (Jason Ritter), se rozhodne po přijetí na školu jít - bylo to totiž Paulovo velké přání. Společně s tetou Ninou (Rebecca De Monray) a maminkou (Rita Wilson) udělají na panovačného taťku menší podraz. Terri se vydává na školu do Los Angeles, ale jemu se řekne, že jede na prázdniny za tetou. Po příjezdu čeká Terri velké rozčarování. Všichni studenti jsou k ní nepřátelští (nejlepší student získá stipendium na škole a všichni jsou tedy soupeři), začíná pochybovat o svých schopnostech, ovšem postupně nachází lásku, začíná se zlepšovat... a jak to skončí všichni tuší.
I když se jedna očekávaná situace střídá s další, divák se během celého filmu poměrně dobře baví a nechává se unášet dějem. Každá z postav je téměř nesnesitelně přesně narýsovaná, ale pro potřeby děje zcela pochopitelná. Otec Terri se bojí o svou dceru, a aby ji mohl chránit, klidně si ji znepřátelí a odmítá, aby si splnila své sny. Její bratr je tak nesmírně hodný, že ještě před svou smrtí natočí svou sestru na kameru, jak zpívá, a nahrávku zašle do konzervatoře, díky čemuž ji přijmou. Tetička Nina je volnomyšlenkářská umělkyně, která se nebojí rozhodit vztahy v rodině, jen aby si Terri mohla povyrazit. Tyto papírové postavy se v průběhu filmu nezmění, až na otce, kterého na závěr samozřejmě čeká prozření. Jak jinak.
Režisér Sean McNamara (podobnost jména s hlavní postavou seriálu Plastická chirurgie s.r.o. je čistě náhodná) je sice rutinér, ale místy probleskne scéna, ve které dokáže, že něco umí. Například sestřih scén potom, co dojde k nehodě, ve které zemře Paul, je - nebojím se použít to slovo - v rámci tohoto žánru naprosto brilantní. Pomalé zatmívačky, depresivní hudba, záběry na tiché rodinné večeře. Člověka to úplně vytrhne z děje a chvilku jsem si dokonce říkala, jestli sem ta scéna nevpadla z úplně jiného filmu. Nebo příjezd do Los Angeles - žádné záběry na nápis Hollywood, žádné prosvícené ulice. Bezdomovci, šlapky, špína. Tím ale výčet povedených scén končí. McNamara velmi záhy svůj režisérský um naprosto zabije úděsně trapnou videoklipovou scénou, ve které Terri přichází na dvůr hudební školy, kde všichni žáci začnou na různé nástroje hrát zcela sehranou melodii. Pak skončí, zatleskají si a jde se dál. Režisér ale na druhou stranu dokáže tak přesně dávkovat klišé a sentiment, že si to jejich ohromné množství ve filmu uvědomíte až po odchodu.
Hilary Duff (Dvanáct do tuctu, Moderní popelka), která hraje hlavní postavu Terri, je postupem času čím dál tím méně nepříjemná a člověk si zvykne i na ten její neustále plakátový úsměv. Pro roli byla vybraná výtečně - vypadá skutečně jako mladá holka, sama vydala už několik hudebních alb, takže zpívat za ní nemusel někdo jiný. Trochu v křeči mi přišel David Keith (Daredevil, Za nepřátelskou linií), který se musel vypořádat s panovačným otcem Terri, zato Rebecca De Monray (Legendy Dogtownu) si svou roli umělecky zaměřené tetičky vyloženě užívala. Po příchodu do školy se Terri setkává s řadou učitelů a tady na nás čeká největší zklamání filmu - naprosto nevyužitá postava Johna Corbetta (Moje tlustá řecká svatba), který hraje pana učitele Torvalda. Poznáváme ho při představení učitelů, kde jsou všichni v kravatách a hrají kdovíjakou klasickou hudbu a mezi nimi sedí pan Torvald v kožených kalhotech, dlouhých vlasech a vousech a na závěr přihodí na basu rockovou hudební dojížďku zpečetěnou odhozením nástroje. Člověk si říká, že nás čeká skvělá postava podobná Jacku Blackovi ve Škole ro(c)ku, ale režisér Corbettovi dovolil pouze rockový vzhled (dle distribučních materiálů svoje vzezření prosadil herec sám). Kromě úvodní scény se od něj žádných skvělých excesů nedočkáme a jde tak o scenáristicky a režijně zcela zabitou postavu.
Film Nikdy to nevzdávej je prostě naprosto čistý průměr. Obsahuje jedno klišé za druhým, ale když se člověk naladí na správnou notu, dokáže se u něj i docela příjemně bavit. Písničky, které se tam zpívají, nejsou vyloženě nepříjemné, herci se snaží, člověk se párkrát zasměje (když přijde klavíristka na rande v šílených středověkých šatech, smála jsem se dokonce nahlas), a i když to celé končí zcela podle předpokladů, odcházíte s docela příjemným pocitem. A to nejsem dvanáctiletá holka, která by chtěla být v dospělosti zpěvačka.
Tak tohle je ode mě opravdu vše tak se mějte a prosím ten film zkoukněte díky paa.
2006112184642339108.jpg
2006112184643535985.jpg
2006112184644468421.jpg

kruh 1,2

9. června 2008 v 20:20 | Monika Šalková |  Filmy
Kruh 1,2
Začnu tímto spíše psycho- hororem.Ve filmu se ani moc nezabíjí ale když se nad ním zapřemýšlíte a vžijete se do tohoto filmu,zjistíte že je horší než většina hororů kde tečou potoky krve.I když Vám může připadat nudný a starý své kouzlo pořád má a ted tady něco k ději,který všichni určitě znáte.
Bojíte se v kině rádi a dáváte přednost hrůze spíše psychologicky nuancované a zvolna gradující než založené na šoku a litrech krve? Pokud ano, neměl by vás zklamat film Kruh (2002), který na základě stejnojmenné knihy japonského spisovatele Koji Suzukiho (1989) a její filmové adaptace (Ringu, 1998, r. Hideo Nakata) natočil režisér Gore Verbinski. Zmiňované předlohy jsou u nás zatím neznámé, o to bezprostředněji budeme vnímat jejich americký remake.

Hlavní hrdinka, novinářka Rachel, objasňuje záhadnou smrt své neteře Katie. Pátrání ji dovede k neznámé videokazetě, po jejímž promítnutí zazvoní telefon, v němž ženský hlas Rachel oznámí, že do sedmi dnů zemře. Hrdinka brzy pochopí, že nejde o žert a hledá oporu u svého bývalého přítele Noaha, který by měl ochránit nejen ji, ale i jejího synka Aidana. Hra s časem začíná a na jejím konci bude život, nebo smrt...

Vyprávění Kruhu je výborně rytmizováno časovým zasazením příběhu do jednoho týdne. Zatímco dny ubíhají pro hrdinku stále rychleji, ve filmu je jejich popisu věnován stále větší prostor, aby si divák mohl vychutnat kýžené strašení, které se zakládá na prolínání "světa" videonahrávky se světem vezdejším. Samotná videokazeta ze všeho nejvíce připomíná experimentální film. Tajemná žena v zrcadle a muž v okně, dlouhý žebřík vedoucí neznámo kam, holčička s vlasy sčesanými přes obličej, maják, studna a uhynulí koně na pobřeží. Realistické obrazy se občas proměňují do abstraktních vzorů zrnící obrazovky, připomínajících obrovskou masu pohybujících se lidských těl. Výjevy z videokazety mají velmi zvláštní atmosféru, která vyvolává mrazení a přitahuje současně; rozhodně patří k nejlepším částem filmu. Ve filmu Kruh zůstává mnoho motivů nedopovězeno, v čemž můžeme spatřovat i záměr, jak dát divákovi prostor k spolupřemýšlení a spoluprožitku příběhu.

Režisér Gore Verbinski (natočil komedii Hon na myš a dobrodružný snímek Mexičan) obsadil do role Rachel herečku britsko-australského původu Naomi Wattsovou, která se zapsala do širšího povědomí diváků zejména filmem Mulholland Drive (2001), kde ji režisér David Lynch naučil krásně se před kamerou bát. Její tvář s pečlivě upravenými plavými vlasy a široce otevřenýma očima je vynikajícím senzorem pro filmovou hrůzu. Bojíme-li se při sledování Kruhu i my, je to z velké části i její zásluha. Z dalších herců stojí za zmínku častý představitel bizarních postav Brian Cox v roli otce holčičky Richarda Morgana a malý David Dorfman jako Rachelin syn Aidan, schopný komunikovat se záhrobním světem. Snad právě kvůli němu se Kruhu dostalo efektního označení jako nejděsivější film od Šestého smyslu (1999).
V čem spočívá ona děsuplnost? Jistě, je zde holčička Samara, která jako jediná má klíč k mystérii Kruhu. Jsou tu vizuální efekty a působivá hudba Hanse Zimmera. Především ale působí motiv videokazety. Věci, kterou v dnešní době máme téměř všichni doba a u které by nás sotva napadlo, že může šířit zlo. V zobrazování hrůzy tedy došlo k posunu. Není už zapotřebí slizovitých monster, stačí mít propracovaný scénář a pečlivě navozovat atmosféru, jak to kdysi dělal klasik filmového hororu Alfred Hitchcock. Verbinski se k němu ostatně v několika záběrech otevřeně hlásí, např. záběrem na kruhový odtok ve sprše (narážka na Hitchcockovo nejslavnější dílo Psycho).
Kruh je inteligentně natočený film, které nenabízí nic víc než zábavu. Z toho důvodu si nemyslím, že způsobí takovou revoluci jako jeho originál, který se stal zakládajícím dílem japonského psychohororu, tzv. J-hororu. Vzhledem k věku svých hrdinů si jistě najde příznivce zejména mezi mladšími diváky, kteří pravděpodobně i lépe přijmou jeho diskutabilní závěr. Jako u jednoho z mála snímků vyzní možná lépe na televizní obrazovce než v šeru promítacího sálu.
Tak tady máte originální krabičky z filmů

Peha-fotky

9. června 2008 v 20:15 | Monika Šalková |  Peha

Peha
PEHA je populární kapela......
Peha
Peha
Peha
Peha

...v čele s charizmatickou zpevačkou Katarínou Knechtovou má za sebou velmi úspešný rok.


katarina Knechtova
peha spomal mp3


Peha

9. června 2008 v 20:13 | Monika Šalková |  Peha
Peha

Slovenská hudební skupina založená roku 1997 v Prešově ve složení Katarína Knechtová (zpěv), Karol Sivák (kytara), Juraj Ondko (klávesy), Marek Belanský (basa) a Martin Migaš (bicí). Po úspěchu prvních siglů Ani neviem a Nájdeš ma v rádiích, po vydání vánoční písně On, ona, ono na konci roku 1998 a po natočení několika dalších singlů, bylo v září 1999 vydáno album Niečo sa chystá. Peha se stala objevem roku 1999 a Katka Knechtová získala cenu Aurel 2001 za nejlepší ženský pěvecký výkon. Na jaře 2004 vystupovala Peha na společném turné se skupinou Chinaski a stávala více známou také v Česku. Čtvrté album Deň medzi nedeľou a pondelkom, které bylo vydáno s výraznou podporou i v České republice, bylo oceněno čtyřmi cenami Aurel 2005 v kategoriích nejlepší zpěvačka, nejlepší píseň, nejlepší album a nejlepší skupina.
Diskografie: Niečo sa chystá (1999), Krajinou (2001), Experiment (2003), Deň medzi nedeľou a pondelkom (2005), Best Of (2006).
Fotky
Sestry na Bahamách

9. června 2008 v 10:53 | Monika Šalková

Sestry v akci

9. června 2008 v 10:50 | Monika Šalková |  Filmy
zloděj,který ukradl z muzea nádherný diamant,dostal sestry Parkerovy do pěkného průšvihu.nejenže ho musí usvědčit před soudem,ale zároveň,aniž to vědí,nechtěně schovávají uloupený skvost u sebe.opravdový zmatek ale nastává ve chvíli,kdy FBI zařadí dvojčata do programu na ochranu svědků.v Americe není místečko,kde by někdo dívky nepoznal a jim nezbývá nic jiného,než se vydat za novým domovem do daleké Austrálie.blondýnky mají na nové škole spoustu obdivovatelů,kamarádek a . . . . .zabijáky v patách.Jak si s nimi poradí???

Jeden den v New Yorku

9. června 2008 v 10:46 | Monika Šalková |  Filmy

Tato akční komedie vypráví příběh dvou sedmnáctiletých sester Jane a Roxy Ryanových, které se jednoho nezapomenutelného dne vydávají na bláznivou honičku ulicemi, metrem a stokami Manhatanu. Upjatá ambiciózní perfekcionistka Jane (Ashley) je pravým opakem své volnomyšlenkářské sestry Roxy (Mary-Kate), která hraje v rockové kapele a většinu času tráví za školou. Jednoho dne se obě sestry vydávají do New Yorku, aby si splnily své sny. Jane se chce pokusit získat stipendium na Oxford a Roxy zase plánuje proniknout na natáčení videoklipu skupiny Simple Plan a podstrčit producentům demonahrávku své kapely. Plány obou sester jsou však náhle ohroženy hned z několika stran - Roxy se náhodou dostanu do ruky chip na vyrábění pirátských kopií, po které jde zdejší mafie a navíc ji pronásleduje šílený agent pro boj se záškoláctvím Max Lomax, který se fixně upnul na myšlenku, že musí vždy unikající Roxy prostě dostat. Během honičky navíc obě dívky potkávají také pár zajímavých kluků :) a začíná jim docházet, že strávit pro změnu po dlouhé době den spolu nemusí být zas až tak nepříjemné... Avšak co jejich sny? Podaří se dívkám během jednoho dne v New Yorku je uskutečnit? Stát se může cokoliv...

Můj autak Brouk

9. června 2008 v 10:44 | Monika Šalková |  Filmy

Můj auťák Brouk

Můj auťák Brouk je příběhem ze života. Ze života jednoho ne zcela standardního Volkswagena Brouka, který si vás získá hned, jakmile nešťastně zamrká předními světly, zabouchá dveřmi a zamává stěrači. A taky ze života jedné čerstvé absolventky vysoké školy, která si milého Herbieho vyhlédne na vrakovišti, coby svůj dárek k promoci.
Dříve než se na plátně objevily první záběry z filmu, poněkud mě překvapilo pár věcí. Předně to, že jsem ze všech na první pohled svobodných a bezdětných lidí v kině byla nejstarší. Nejvíce diváků tvořili malí kluci v doprovodu rodičů, zejména tatínků. Ha, zřejmě půjde o film spíše pro děti, řekla jsem si. V zápětí mě ale poněkud vyvedla z konceptu první reklama - na antikoncepci. To už k těm malým klukům zas až tak nepasovalo…
Po shlédnutí filmu mohu konstatovat, že film se bude dětem líbit a zřejmě na ně byl i hodně směřován, protože je opatřen dabingem, ale na své si přijdou i dospěláci. Hlavně ti, kterým učaroval legendární Volkswagen Brouk. Jak už jsem naznačila, nejde o ledajaké auto, ale o velmi živého a citlivého závoďáka, který si vás prohlíží skrze přední světla. Když ho zlobíte, osprchuje vás olejem, je lechtivý a dokonce je schopný se zamilovat. Podobně jako se lidem zapalují lýtka, rozsvěcí se Herbiemu při pohledu na slečnu "New Beatle" zadní světla :-).
Různých modelů Brouka použili přitom tvůrci ve filmu celkem 36. Aby ne, když autíčko během filmu neustále někdo otlouká. Mezi modely byl přitom i představitel původního Herbieho, o kterém bylo v Americe v 60. až 80. letech natočeno několik filmů, a na základě jehož příběhů vznikl i Můj auťák Brouk. Zatímco tedy Herbie prožívá svůj návrat na závodní dráhu, v lidském světě s ním prožívá svůj velký závodnický triumf Maggie (Lindsay Lohan), vnučka velkého závodníka Peytona. Vzhledem k tomu, že se ve filmu zamiluje auto, musí se samozřejmě zamilovat i Maggie. Jejím vyvoleným a je Herbieho dvorní mechanik Kevin (Justin Long)
.
Život všem znepříjemňuje do té doby neporazitelný automobilový závodník Trip Murphy (Matt Dillon), hlavní záporák, kterému Herbie připraví nejednu horkou chvilku. Vztahy lidí ovšem ve filmu hrají až druhé housle, těm prvním vévodí hlavně samo autíčko. Celý film doprovází trefně volené hitovky jako např. "Hello, is it me you´re looking for" od Lionela Ritchie (když Herbie poprvé zahlédne svou vyvolenou.). Pokud bych měla film shrnout jednou větou, je to takové příjemné a lehce naivní.

Holky v balíku

9. června 2008 v 10:36 | Monika Šalková |  Filmy

Holky v balíku

Material Girls

Holky v balíku - Material Girls
Typ filmu:Komedie Drama Rodinný Rok výroby:2006Režie:Martha CoolidgeHrají:Hilary Duff , Haylie Duff , Anjelica Huston , Maria Conchita Alonso , Lukas Haas , Lukas Haas , Marcus Coloma , Henry Cho , Brandon Beemer , Dennis Lee Kelly , Philip Casnoff , Larry Poindexter , Timothy Davis-Reed , Alejandro Rose-Garcia , Benji Madden , William Barillaro , Miguel A. Gaetan , Kim EstesPopis:Tanzie (Hilary Duff) a Ava (Haylie Duff) Marchatt jsou mladé,krásné a bohaté dědičky kosmetické firmy Marchatta.Jejich život připomíná pohádku,ovšem až do té chvíle co zemře jejich otec.Multimilónová firma Marchatta je před krachem - a tak se Tanzie a Ava musejí postavit na vlastní nohy a začít žít jako obyčejné smrtelnice. Jedinná možnost jak zachránit firmu je,že ji prodají mstivé konkurenci.To se,ale sestrám nezamlouvá a tak se nevzdávají - vyrážejí pátrat po minulosti jejich podniku.A jak by mohl tento příběh skončit jinak než happyendem?
Holky v balíku/Material Girls/

Princ a já 2

9. června 2008 v 10:32 | Monika Šalková |  Filmy

Originální název: Prince & Me II: The Royal Wedding

Typ filmu: Komedie, Romantický

Rok výroby: 2006

Hrají: Luke Mably, Kam Heskin

Popis:

Pokračování filmu Princ a já.... Je to o dánském princi Edvardovi(Luke Mably) a jeho snoubence Paige (Kam Heskin) a o předmanželských trablích..... Paige není šlechtična a navíc není z dánska, teď studuje medicínu, takže toho má až nadhlavu naučit se dánsky, připravovat svatbu a složit zkoušky..... Edy je následník trůnu takže má svých povinností také dost... Jako první jejich překážka byl norský princ Albert (ale nebyl nějak mladej..), ale byl pořádně namizině... Připomenul starý Jutský zákon z roku 1241, podle něhož si královský dědic může vzít za manželku pouze ženu urozeného původu - v jiném případě se musí vzdát koruny. A navrhuje jako vhodnou ženu svoji dceru princeznu Kirsten... Ale Edy se s tím nechce smířit, a všichni se usilovně snaží najít právní zadní vrátka. Kirsten zatím provádí Paige samé naschvály. Až novináři zpochybňují, kdo se stane královnou jestli Paige nebo princezna Kirsten. Samozřejmě že to do vztahu Paige a Edyho pořádně skřípe.... Na otázku jestli by se vzdal koruny kvůli Paige se vyhnul odpovědi. A poslední tečkou, bylo když novináři vyfotili jak se objímá s jiným. Edy jí nevěřil, že s ním nic nemá.. Paige už toho měla dost a vrátila mu snubní prsten a odjela z královského paláce. Kirsten hned nasadí tu svoji písničku, aby se mohla vdát za Edvarda.. Ale Paige pozná v novinách Edyho diplomatický úsměv a dotikne jí, že Kirsten nemiluje.. Se svými přátely usilovně hledá v archivu zadní vrátka a nezitím se v paláci chystají poslední detajli stavby.. Ale naštěstí Paige našla zadní vrátka, ale jen tak, tak.. Edy si uvědomil, že Paige miluje a nechce si vzít Kirsten a okamžitě se vidá za Paige.. A mezitím jeho sluha Soren udělá vše proto, aby to vše na svatbě kaplo a Kirsten se nedostala z pokoje.. což zvládne na jedničku!! Paige a Edy se mezitím dostaly do kostela a Paige se převlékla, ale mělo to háček musela přečíst poslancům dánskou ústavu v dánštině... Paige vše zvládne a obřad může začít ...

Ale to bych vám vykecala skoro všechno a to by nebylo sér.. aspoňmáte o důvod víc se na tenhle film podívat. Jo a pro ty všímavější.... Neměli jste vidiny, když jste viděli Prahu a další místa v Čr, protože jsem je viděla taky... No Je to prostě americký film o dánském princi točený v Čr.

A taky je zde trochu jiné obsazení herců změnili skoro všichni kromě Edvarda.


Princ a já

9. června 2008 v 10:28 | Monika Šalková |  Filmy
Princ a já
Paige Morganová měla svůj život pevně naplánovaný a byla nezlomně přesvědčena o tom, že neexistuje nic, co by jí mohlo zabránit vystudovat medicínu a stát se doktorkou. Pak ale potkala Eddieho, mladého sympatického podivína z Evropy. Zamilovali se. Ano. A už to vypadalo, že velkému štěstí nic nebrání….Jenže….Eddie nebyl jen tak ledajaký student, ale Edvard Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dědic trůnu. Jeho otec leží na smrtelné posteli, takže Eddie musí zanechat rebelského poflakování v Americe a vrátit se domů na korunovaci… Bez Paige ovšem odjet nechce a tak šokovaná Paige odlétá do vzdálené země, aby se stala královnou. Dokáže to vůbec ? Film se natáčel i v Česku (především interiéry paláců) a malou rolí se v něm může pochlubit např. modelka Andrea Verešová…
Hrají:
Julia Stiles
Luke Mably
Miranda Richardson
Tady máte pár fotek :)
Jen tak mimochodem, Eddie je hrozně pěknej a slaďounkej :o)