Téma týdne: Podzim

8. října 2010 v 21:51 | Monulla |  Téma týdne ...
Podzim je roční období, které přichází hned po létu. Proto taky sluníčko svíma teplíma paprskama ustupuje a hřeje jen jemnýma slabounkyma.

Dny se krátí a noci pro dlužují, jak krásný a barevný podzim může byt.
Stromy změní svoje barvy a celá krajina vypadá, jako by malíř namychál do sebe všechny barvy. Lístí stromů se mění do nejrůznějších barev, když zafouká vítr, chvilí plují vzduchem, ovšem po chvíli lehce bez rachotu z padne a na zemi tvoří barevný kobereček. Nejčastěji je vyrazná žlutá to pak vypada, jako na zemi by bylo zlato, někdy byvají i do červená to pak vypadá jak růdy koberec. Kromě stromů, tak i nebe změnilo svoji barvu není tak jasný, ale je za šedli a vypadá, jak kdyby mračci byli sto zašedlích oveček plující sem a tam. Sluníčko už se schovalo za mraky a uložilo se do spánku někdy vyleze a začne hřát svýma ospalíma paprskama, který jemně a slabounce na ten náš svět svítí. Větřík lechce fouká, vlitne nám do místnosti a pak druhým oknem zase ven. O vine nás do své naruče a rozcuchá nám vlasy. Zkrátka vítr patří k podzimu, jako list ke stromu. Ve vzduchu krom ptáčku, kteří letí do teplých krajů můžeme vidět draky, který děti rady pouštějí. Jaký to může byt tak vysoko a lítat? No, myslím že krásný pocit vidět tu nadheru z hora může byt vše ještě lepší.
Když, jdeme parkem přijde nám ten svět jak v tajuplné pohádce plných čar a kouzel, jak kdyby njaký kouzelník čaroval a my se oběvili v krásné zazračné krajině. K podzimu patří i bláto a kaluže, a za šedlí počasí, kdy to vypadá jak v obrovské mlze kde nejde nic vidět.
Podzim je celej tajuplnej proč? Proto, že je velice tichej, jako by vše žíve najednou sčista jasna uslo. Jenom většinou padají lístku nazem jde slyšet a foukání jemného vítru.
Brzo ráno, kdy je mlha, ospalí lidé spěchají do zahřatých budov a nevšimají si té podivuhodné a ospalé přirody, kterou pokryla jinovatka. Přes den se otepli dokonce i sluníčko prokoukne na ten svět a vystrčí svoje ospalí paprsky a do toho vítr fouká a mračky plují po nebi jako lodě po moři. Na večer všechno utichne, vyjde na tmavý nebe měsíc a celý město utichne do podzimního spánku. Nesmíme zapomenou na zvířatka ty na podzim mají hodně práce a povinnosti. Ptáci si balí kufry a odletají do cizích krajů. Lesní zvířatka si schánějí na poslední chvíli potravu at mohou v klidu ulehnout do zimního spánku. Ano, blíží se zima podzim nás vlastně připravuje na období bez vládné a bilo šedé zimy. Paní zimo ještě sem k nám nechod te! ...

Podzim je zktátka nenahraditelné a krásné období roku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča & Terča Verča & Terča | Web | 8. října 2010 v 22:12 | Reagovat

Ahojky.Krásná fotka níže.A dobré články.A děkujeme za pochvalu fotky a všeho no ;).Jinak krásně napsáno o podzimu :)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama